Португалия разнищи Кипър с два прекрасни гола на Моутиньо (видео)

Европейският шампион Португалия разгроми Кипър с 4:0 в контрола преди турнира за Купата на конфедерациите, който престои в средата на месеца. Без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който тази вечер излиза във финала на Шампионската лига срещу Ювентус, португалците бяха повече от убедителни срещу съперник, който видимо им отстъпваше във всяко едно отношение.

Два гола в срещата отбеляза Жоао Моутиньо. Халфът на Монако откри резултата в 7-ата минута от фаул, като при удара му топката първо срещна напречната греда ис лед това влетя във вратата. В края на полувремето при абсолютно идентична ситуация Моутиньо отново прехвърли стената и направи 2:0.

Крилото на Бенфика Пици в 63-ата минута и нападателят на Порто Андре Силва направиха победата на Португалия още по-изразителна след почивката.

ПОРТУГАЛИЯ - КИПЪР 4:0
1:0 Моутиньо (7)
2:0 Моутиньо (42)