"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Локо (ГО) излетя от Първа лига след бой от Монтана (видео)

Отборът на Локомотив (Горна Оряховица) излетя от Първа лига! "Железничарите" бяха разбити на своя стадион от Монтана в срещата реванш от плейофа за спасение. С две попадения на Атанас Илиев (10, 49) и гол на Даниел Генов (19) гостите разпиляха домакините, които догодина ще играят във Втора лига.
Първата среща в Ловеч завърши 1:1, но момчетата на Александър Димитров изиграха много слаб мач в деня на празника на града, като напуснаха терена с освирквания.

Завършилият на последно място през редовния сезон състав на Монтана пък ще играе бараж със Септември (София) в събота (3 юни) на неутрален стадион. Победителят ще бъде част от елита през сезон 2017/2018 година, докато загубилият ще играе във Втора лига от лятото.

Феновете на домакините очакваха играчите на тима да ги зарадват след равенството в първата среща, но без шестима основни футболисти отборът на Димитров изпитваше проблеми от самото начало на двубоя.

При първата добра възможност Монтана поведе. Това се случи в 10-ата минута, когато Петър Атанасов намери Атанас Илиев. Последният проби през двама защитници и с левия крак прати топката над главата на Николай Банков. Голът стресна играчите в "бяло-черно", които изпаднаха в тотален шок в 19-ата минута. Тогава отново Атанасов пое топката в половината на домакините, след което майсторски изведе Генов. Бившият играч на Локомотив (София), Ботев (Пловдив) и Пирин (Благоевград) хладнокръвно вкара своя втори гол в 28 мача през този сезон за "сините".

До края на първата част футболистите на гостите си изкараха четири жълти картони, но колегите им от Локомотив нямаха идея как да се върнат в мача, а вече им трябваха три безответни попадения.

Второто полувреме започна с гол шедьовър на Илиев, който пое топката на коляно и от над 23 метра прехвърли Банков. Попадението бе негово четвърто за този сезон, като спокойно може да кандидатства за гол на сезона в родното първенството.

Минутитe до края Локомотив вече се бе предал, докато Монтана пазеше преднината си, като вече мислеше за срещата със Септември. Успехът бе първи за играчите на Атанас Атанасов от 30 април, когато спечелиха с 2:1 над Ботев (Пловдив). Именно това бе дебютът на Орела начело на тима. Последваха пет мача без победа, но тя дойде в най-важния момент.

Така "железничарите" се сбогуват с елита след едва един сезон, в който клубът смени много футболисти и треньори.

Гостите за втори път през 2017 година си тръгнаха като победители от Горна Оряховица. "Сините" надделяха с 1:0 на първи март в мач от редовния сезон, след като есента бяха загубили с 2:4 в домакинството си. Интересното е, че това бе последната победа при гостуване на футболистите на Монтана.

ЛОКО (ГО) - МОНТАНА 0:3
0:1 Илиев (10)
0:2 Генов (19)
0:3 Илиев (49)