"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ривър покори "Бомбонера" и посегна към титлата

Суперкласико номер 208 в Примера дивисион на Аржентина е за Ривър Плейт. "Милионерите" удариха с 3:1 Бока Хуниорс в дербито на 24-ия кръг на първенство. Лидерът бе разбит пред пълните трибуни на "Бомбонера", като пропусна отлична възможност да дръпне с шест точки пред втория Сан Лорернцо.
"Червено-белите" пък протегнаха ръце към титлата, след като се доближиха само на четири точки от вечния съперник. Освен това играчите на Марсело Гаярдо имат мач по-малко.

Гонсало Мартинес (15), Лукас Аларио (24) и Себастиян Дриуси (90) бяха точни за победителите, докато Фернандо Гаго в 45-ата минута вкара почетното попадение за домакините.

Бока спечели с 4:2 първото дерби за сезона пред 60 000 на "Монументал", а в герой се превърна Карлос Тевес с две попадения.
Суперзведата обаче вече играе в Китай, като нямаше как да помогне на своя любим тим.

С този успех Ривър си върна на "синьо-жълтите" за поражението с два гола разлика пред своя публика през декември.

Интересното е, че победата е първа за Ривър от над три години в Суперкласико за първенство. За последно рекордьорът по титли в Аржентина бе спечелил мач в шампионата на 30 март 2014 година, като и тогава стори това в дома на Бока с 1:2, вгорчавайки последното дерби в кариерата на Хуан Роман Рикелме, който пък бе точен за своите.

През последните шест срещи срещу Ривър Бока бе постигнал три победи, а още три пъти мачовете завършваха без победител.

Намиращият се в отлична форма състав на Гаярдо бе пределно мотивиран да продължи положителната си серия в Примера и да се включи в борбата за титлата.

Още в първата минута обаче Каско се контузи и Маяда трябваше да влезе принудително за гостите. Въпреки това още в 5-ата минута голмайсторът Дриуси бе близо до попадение, но вратарят Роси спаси.

Ривър продължи да държи инициативата, като имаше предимство в халфовата линия и лесно стигаше до вратата на домакините, които въпреки феноменалната подкрепа не успяха да влязат добре в мача.

Така в 15-ата минута плеймейкърът Гонсало Мартинес от воле прати топката в мрежата на Бока с петия си гол през сезона. Секунди по-късно Гилермо също трябваше да прави принудителна смяна, като Сентурион бе заменен от Боу. Именно те двамата вкараха по едно попадение при успеха с 4:2 между двете попадения на Тевес в предната среща между двата гранда.

В тези минути имаше само един отбор на терена, който пропусна чрез Мартинес и Дриуси да удвои.

Логичното се случи в 24-ата минута. Лукас Аларио получи топката от автора на първия гол, който бе най-добрият на терена в този момент, и шокира трибуните с втори гол във вратата на Роси. 25-годишният таран вече има 12 попадения, като се разписа в двете Суперкласико през сезона.

Играчите на Бока искаха дузпа при следващата атака, когато Перес се сблъска с вратаря на гостите. В 30-ата минута Фабра от Бока се размина само с жълт картон, въпреки брутално влизане в краката на Морейра.
Домакините нямаха идея как да се върнат в мача, но имаха късмет да намалят резултата в последната секунда на даденото продължение на първата част. Капитанът Гаго стреля от над 35 метра от фаул, а топката спря в мрежата, след като Батала не прецени ситуацията и коженото кълбо го прехвърли.

Втората част започна с натиск на лидера, който търсеше равенството. Вратарят им Роси обаче трябваше са спасява нов опасен удар на Дриуси, а голаджията на тима Дарио Бенедето нямаше ден, като пропусна няколко възможности. Един път Лукас Мартинес дори изчисти пред голлинията негов изстрел.

Минутите минаваха, Гонсало Мартинес също се контузи и бе заменен принудително, а Бока търсеше гол, но без да има точни удари във вратата.

Резервата Карлос Аски пропусна сам срещу Роси да вкара трети гол в 85-ата минута. Последните секунди с помощта на феновете Бока се хвърли в атака, но Батала бе на висока. Стражът на гостите направо отчая домакините в 89-ата минута с двойното си спасяване, като второто бе от няколко метра.

В даденото продължение нова грешка в защитата на "синьо-жълтите" бе наказана от младия Дриуси, който вече има 15 гола и поведе при стрелците в шампионата. Талантът на Ривър делеше първата позиция с Бенедето, като се разписа за втори път във вратата на Бока, след като бе точен и на "Монументал".

Така Ривър продължава да няма загуба през 2017 година. Последното поражение в първенството бе именно срещу Бока в първото дерби. Отборът има седем победи в последните си осем мача за първенството, като в тях спечели 22 точки. Бока пък в последните си пет мача спечели само шест точки, но въпреки това остава на върха шест кръга преди края на сезона.

Успехът на "Бомбонера" пък бе 68-и за Ривър Плейт в Суперкласико, докато Бока остана със 76 победи, а равенствата са 64.

БОКА ХУНИОРС - РИВЪР ПЛЕЙТ 1:3
0:1 Мартинес (15)
0:2 Аларио (24)
1:2 Гаго (45+3)
1:3 Дриуси (90)