Сензационна издънка на Бока насред "Бонбонера" (видео)

Лидерът в аржентинската Примера дивисион Бока Хуниорс допусна сензационна загуба на "Бонбонера". Тимът отстъпи с 1:2 на 11-ия Талерес, като пропусна страхотна възможност да дръпне с шест точки в първенството. Момчетата на Гилермо Скелото още повече могат да съжаляват, след като водеха до продължението на първата част. Точен бе Оскор Бенитес, който пристигна от Брага през януари в 25-ата минута. Това бе първото му попадение, а когато феновете очакваха втори гол на своите любимци, защитата проспа една дълга топка и Рамис изравни буквално секунди преди края на първото полувреме.

През втората част домакините се опитаха да стигнат до победата, след като Сан Лоренцо падна с 0:2  в гостуването си на Годой Крус и се отвори възможност да се дръпнат в класирането. Това обаче не се случи, тъй като Рейносо в 82-ата минута смълча трибуните с гол във вратата на Бока.

Поражението бе второ за гранда през сезона, но въпреки това Бока остана на първо място с 34 точки. Сан Лоренцо и Нюелс Олд Бойс имат по 31 точки. Бившият тим на Велко Йотов разби Велес с 3:0, като хеттрик отбеляза голмайсторът на тима Игнасио Скоко, който вече има 10 гола през сезона.