Барса продължава с големите победи, но титлата се отдалечава (видео+галерия)

Шампионът на Испания Барселона спечели убедително с 4:1 при гостуването си на Лас Палмас в мач от предпоследния кръг на Ла Лига. Неймар се развихри с хеттрик (25, 67 и 71), а Луис Суарес добави един гол в 27-ата минута. За островитяните се разписа Педро Бигас (63). Въпреки победата шансовете на Барса за защита на трофея станаха много малки след победата на Реал Мадрид над Севиля. "Белите" трябва да изгубят цели три точки в оставащите си два шампионатни мача - срещу Селта и Малага.

Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар поведоха каталунците. Луис Енрике избра Люка Дин за десен бек при отсъствието на наказания Сержи Роберто. Младият Марлон партнираше на Самюел Юмтити в центъра на защитата, след като Хавиер Масчерано получи травма по време на загрявката. Кике Сетиен подреди 4-1-4-1 с централен нападател Кевин-Принс Боатенг. Бившият мадридист Хесе Родригес тормозеше отбраната на "синьо-червените".

Лас Палмас - Барселона В петата минута Меси се освободи в наказателното поле и центрира коварно към втората греда, където Луис Суарес беше изпреварен. При корнера Меси беше изпуснат и отправи удар с глава - над гредата. При ответното нападение Хесе беше изпуснат от Дин, отскубна се напред и беше фаулиран пред наказателното поле. Много съдии биха дали директен червен картон заради видимата голова опасност и забавения ход на другите бранители. Гонсалес Гонсалес реши да извади жълт.

Марк-Андре тер Стеген действа без колебание при ниския шут от прекия свободен удар. В 14-ата Алба центрира остро успоредно на голлинията - Суарес закъсня. В 25-ата отбраната на "жълтите" не беше подготвена за страхотен извеждащ пас на Андрес Иниеста. Луис Суарес се устреми фронтално срещу вратаря Хави Варас и отклони надясно към Неймар, който реализира без напрежение.

Лас Палмас - Барселона Стотина секунди по-късно гостите от "Камп Ноу" вкараха и втори гол. Суарес отново хищнически се отскубна от защитата и засадата, овладя пас от Алба и сам срещу вратаря технично насочи по диагонала - 0:2. В 33-ата Момо Фигероа получи шанс да върне своя тим в мача. Той беше изведен срещу Тер Стеген, но не прецени добре тупкащата топка и беше изпреварен от германеца. В 42-ата Неймар овладя технично в наказателното поле, но беше блокиран от Лемос.

Домакините започнаха по-активно второто полувреме. В 49-ата Боатенг опита труден удар с глава от малък удар - неуспешно. В 51-ата Момо шутира от 24-метров фал и прати топката малко над гредата. В 53-ата отново се създаде сериозно напрежение в наказателното поле на гостите, но съдията назначи нарушение в атака. Две минути по-късно Меси получи пространство фронтално, направи двойно подаване и от много добра позиция за стрелба беше спрян от крак на защитник.

Лас Палмас - Барселона В 58-ата Луис Енрике смени "висящия" за гонене Дин, пускайки Андре Гомеш, който заигра като десен бек. В 60-ата канарският тим създаде ново добро положение, като Тер Стеген успя да избие с крак след нисък изстрел на Хесе. В 63-ата прекалено много футболисти на каталунците бяха в предни позиции и загубиха топката. Получи се опасна контра, Боатенг центрира отдясно и централният защитник Педро Бигас отбеляза от десет метра.

Каталунците бързо изтриха интригата с две попадения на Неймар. В 67-ата Иван Ракитич центрира отдясно, Суарес се размина с топката, но Ней Джуниър беше подготвен и се разписа с глава в обратния ъгъл. В 71-ата бразилецът без проблеми промуши топката от малък ъгъл, матирайки фино вратаря Варас за 1:4.  До края двата тима доиграха мача, като Луис Енрике си позволи да извади Суарес.

Лас Палмас - Барселона Барса приключва сезона в Примера идния уикенд с домакинство на Ейбар. Феновете на каталунците таят надежда Реал Мадрид да се провали при гостуването на Селта след три дни. Каталунците завършват сезона на 27 май с финал за Купата на краля срещу Алавес.