Ротердам ликува: Дирк Каут короняса Фейенорд след 18 години чакане

Фейенорд спечели титлата на Холандия след 18 години пауза. Тимът от Ротердам триумфира след победа с 3:1 над Херкалес в последния кръг на Ередивизие. По този начин отборът от пристанищния град финишира шампионата с точка пред Аякс и ликува с трофея за първи път през новия век. За последно Фейенорд бе ставал шампион през далечната вече 1999 година.

Успехът днес бе донесен от ветеранът Дирк Каут, който се радва на втора младост след завръщането си в клуба преди два сезона. 36-годишният нападател отбеляза и трите попадения и така короняса Фейенорд. Повече от 50 000 души изживяха голямата радост на стадион “Де Кайп”, а отвън бяха още няколко десетки хиляди.

Каут успокои тима си още в самото начало на мача. Резултатът бе открит още в 40-ата секунда, когато след грешка на защитник на Хераклес Каут се озова на позиция сам срещу вратаря и от малък ъгъл вкара за 1:0. В 12-ата минута Дирк бе точен за 2:0 след подавне на Еужеро Елиа и стадионът предусещаше голямата радост. В самия край на мача легендата на тима оформи хеттрика си от дузпа, а минута преди края Петер ван Ойден вкара почетния гол за гостите, който обаче не успя да помрачи неизмеримата радост на домакините.

Така в крайното класиране на холандския шампионат Фейенорд събра 82 точки, спечелени с 26 победи, четири равенства и четири записани загуби. Аякс е втори с 81, а ПСВ Айндховен остава на трета позиция със 76.