Падението на Интер продължава

Миланският гранд Интер продължава кошмарната си серия. "Нерадзурите" отстъпиха с 1:2 от Сасуоло на "Сан Сиро" в мач от 36-ия кръг на калчото. Пиетро Йемело (37, 51) вкара и двата гола за гостите, докато Едер (70) бе точен за домакините, които бяха изпратени с бурни освирквания от тифозите, които бяха останали по трибуните.

"Курва Норд" пък бойкотира футболистите на Стефано Веки, който направи повторен дебют начело на Интер. Най-върлите привърженици на "черно-сините" влязоха на стадиона преди мача, опънаха огромен транспарант: "Виждайки, че нашата подкрепа няма как да си я заслужите, днес ви поздравяваме и отиваме да обядваме", след което изпразниха сектора.

Интер - Сасуоло 1:2 Загубата е четвърта поредна за звездите на Интер, които нямат победа вече в осем поредни срещи от калчото. Поредната издънка остави 18-кратните шампиони на Италия на четири точки зад шестия Милан, който заема последната позиция, даваща право на участие в Лига Европа.

Тифозите подкрепиха и уволнения Стефано Пиоли. "Ние искаме Стефано Пиоли", пееха феновете.

Интер - Сасуоло 1:2 Домакините бяха мотивирани да прекъснат един от най-черните периоди в своята история, като търсеха гол от самото начало. Андреа Консили обаче бе на своето място. Интер искаше дузпа в 25-ата минута, а три по-късно Мауро Икарди удари гредата. "Нерадзурите" имаха проблем да стигнат до чисти положения, а в 36-ата минута Сасуоло изненадващо поведе.

Това се случи благодарение на грешка на Жейсон Мурийо, от която се възползва Стефано Сенси, който подаде на Доменико Берарди, а той асистира на Йемело. Последният пък прати топката зад Самир Ханданович.

Интер - Сасуоло 1:2 Кристиан Ансалди и Едер влязоха на почивката вместо Юто Нагатомо и Жоао Марио. Именно Едер бе близо до равенството в 46-ата минута, но Консили спаси. В 50-ата минута Йемело отблизо сензационно удвои, а попадението му беше от засада. До края на срещата Интер се хвърли в атака, като създаде няколко положения, тифозите на домакините изпратиха Йемело при смяната му, който вкара за първи път два гола в Серия "А".
Едер върна един гол в 70-ата минута с удар от 17 метра, който изненада Консили. Оставащите минути Интер търсеше поне равенство, но въпреки това загуби за четвърти пореден път. Влизането на Габигол също не помогна.

Интер - Сасуоло 1:2 Сасуоло записва шести пореден мач без поражение, а в тях има три победи. "Черно-зелените" са 13-и с 43 точки.