Лацио мисли за финала, а Виола се възползва и мечтае за Европа

Отборът на Фиорентина спря положителната серия на Лацио, като се върна в борбата за последното място, даващо право на участие в Лига Европа. На "Артенио Франки" домакините победиха с 3:2 играчите на Симоне Индзаги, които вече мислеха за предстоящия финал за Купата на Италия с Ювентус идната сряда. Двата тима изиграха много интересен мач във Флоренция, а тифозите по трибуните видяха пет гола след почивката.

Балде Кейта даде аванс на "орлите" в 55-ата минута, когато се откъсна зад защитата. Попадението бе негово 15-то за сезона, като предните три сезона бе вкарал общо 10 гола в калчото.

През първата част "орлите" имаха две чисти възможност чрез Луис Алберто, докато Бабакар отблизо и Бернардески отдалеч бяха възможностите на домакините. Второто полувреме започна с гол на гостите, но Соуса пусна Калинич, Тело и Санчес, което промени нещата на терена и Фиорентина стигна до заслужен успех.

В рамките на девет минути между 67-ата и 76-ата минута играчите на Пауло Соуса обърнаха резултата до 3:1. Бабакар (67), Никола Калинич (73) и автогол на Кристиано Ломбарди (73) бяха авторите на попаденията във вратата на Томас Стракоша.

Младият Алесандро Мурджа с глава върна интригата в 81-ата минута, като вече има две попадения през сезона. До края на срещата лациалите се хвърлиха в атака, но чистите положения бяха пред тяхната врата. Въпреки тов до нов гол не се стигна.

Успехът изравни Виола с Милан на шестото място. Двата тима имат 59 точки. Лацио пък изпусна добра възможност да се доближи на четири точки от Наполи, като остана със 70 точки.

Гостите обаче запазиха няколко футболисти за срещата за втория по важност трофей в Италия след няколко дни. Лошата новина е, че Лукаку и Пароло получиха травми.