Лацио лети в шоу с 10 гола

Отборът на Лацио продължа да лети в Серия "А". Тимът на Симоне Индзаги направи поредния си много силен мач, като отнесе Сампдория в двубой от 35-ия кръг. "Орлите" разбиха с 7:3 "моряците" на "Олимпико" и вече имат 21 победи през този сезон. Успехът бе трети поред в калчото, като в тях лациалите отбелязаха 16 попадения. Балде Кейта (3), Чиро Имобиле (19-дузпа, 70), Уесли Хут (36), Фелипе Андерсон (38-дузпа), Стефан де Фрай (45) и Сенад Лулич (65)  бяха точни за отбора от Рим. Карол Линети (32) и Фабио Куалярела (72, 90-дузпа) отбелязаха попаденията за гостите, които от 19-ата минута играха с човек по-малко, след като Милан Скриняр бе изгонен при нарушението срещу Кейта за първата дузпа за домакините.

"Бианкочелестите" са с актив от 70 точки, като заемат четвърто място и си гарантираха участие в Лига Европа, а освен това им предстои финал за Купата на Италия с Ювентус.

Героят от дербито с Рома преди седмица Кейта още в 3-ата минута изправи тифозите на крака. В 17-ата минута гостите бяха близо до изравняване, но Томас Стракоша бе страхотен и запази преднината. При следващата атака Кейта бе съборен от Скриняр в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка и даде червен картон на защитника. Чиро Имобиле бе точен, но изненадващо Линети намали в 32-ата минута.

До края на първата част обаче Лацио вкара още три гола и реши всичко в този мач. Две от попаденията бяха дело на защитниците Хут и Де Фрай, а между тях Филипе Ансерсон от втора дузпа също записа името си сред голмайсторите.

Втората част Лацио продължи да атакува, въпреки че оборотите бяха намалени. Сенад Лулич и Имобиле направиха 7:1 в рамките на няколко минути в средата на второто полувреме. Босненецът се разписа в 65-ата минута, а голмайсторът вкара 22-ия си гол в 70-ата минута.

Фабио Куалярела върна едно попадение в 72-ата минута. Тифозите на "орлите" празнуваха поредния спектакъл на своите любимци, които не бяха вкарвали от март 1995 година толкова много попадения в първенството. Тогава римляните разбиха с 8:2 Фиорентина. Последните секунди нова дузпа бе отсъдена на "Олимпико", но този път в полза на гостите. Ветеранът Куалярела бе точен за крайното 7:3 в полза на домакините.

Самп остана на десето място с 46 точки, след като записа едва две точки в последните пет мача.

За първи път от 12 години в един мач от Серия "А" се вкарват общо десет попадения. За последно това сториха отборите на Парма и Ливорно през май 2005 година, когато "дуковете" победиха с 6:4.