Мечтите на Волфсбург и Гладбах потънаха в локвите

Отборите на Волфсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха наравно 1:1 в мача помежду си от 33-ия кръг на Бундеслигата. Равенството не може да се смята за успех за нито един от двата тима. Домакините пропуснаха златен шанс да си осигурят спасението в елита и в последния кръг ще трябва да гостуват на Хамбургер в директна битка за оцеляване. Борусия пък на практика се прости с мечтите си за европейско участие през следващия сезон и ще трябва да се надява на чудо в последния кръг и благоприятно развитие във финала за Купата на Германия. Срещата бе прекъсната за повече от 20 минути в края на мача, тъй като проливният дъжд направи условията на терена крайно неподходящи за игра.

Гостите започнаха по-активно срещата и заслужено имаха преднина на почивката. Яник Вестергор вкара с глава в 24-ата минута, след като Кристоф Крамер върна топката към него в малкото наказателно поле. След почивката “вълците” се активизираха и стигнаха до изравняване чрез Марио Гомес. Ветеранът се разписа в 58-ата минута след като се пребори със защитник при едно дълго подаване. Около 20 минути преди края на срещата съдията Кристиан Дингерт прибра двата отбора в съблекалните, след като заваля пороен дъжд. След като атмосферните условия се подобриха, срещата бе доиграна и Волфсбург може да съжалява повече, че не стигна до успех, тъй като имаше игрово предимство.

Така домакините събраха 37 точки на 15-о място. 16-ият Хамбуегер е с 35 на позицията за плейоф за оставане, като в последния кръг ще гони победа над “вълците” за да се задържи със сигурност в Бундеслигата. Борусия от своя страна пропусна шанс да се доближи на две точки от шестата позиция, която дава право на участие в квалификациите в Лига Европа и да се изравни с Кьолн на седмото място, което също може да дава евровизи, ако Борусия (Дортмунд) спечели Купата на Германия. Гладбах остава на девето място с 44 точки и в последния кръг ще търси изразителна победа срещу последния Дармщат и благоприятно развитие в другите мачове, за да се добере до седмата позиция.