Арсенал се доближи на точка от четвъртото място (видео)

Арсенал разби с 4:1 Стоук Сити като гост и се доближи на точка от четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг. Оливие Жиру (42', 80'), Месут Йозил (55') и Алексис Санчес (76') донесоха третата поредна победа на "артилеристите". Питър Крауч (67') вкара почетния гол за "грънчарите", но това се случи, след като нападателят игра с ръка.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер бе направил четири промени - Ектор Белерин, Лоран Косиелни, Франсис Коклен и Оливие Жиру стартираха. Питерс замени Муниеса в стартовия състав на Стоук.

Арсенал доминираше през по-голямата част от първото полувреме. Бътланд спаси удар с глава на Мустафи, а в 16-ата минута Монреал стреля с глава в гредата. Алексис Санчес пропусна още две добри ситуации, но в 42-рата минута гостите взеха заслужен аванс. Коклен намери по фланга Белерин, който нахлу отдясно и пусна към Жиру. Французинът засече топката в опразнената врата - 0:1. Това бе 11-и шампионатен гол за нападателя от началото на сезона.

Десет минути след подновяването на играта Месут Йозил удвои аванса на Арсенал. Германецът направи хубаво двойно със Санчес, който го изведе добре. Йозил стреля в далечния ъгъл.

Диуф и Инди пропиляха две добри ситуации за Стоук след удари с глава, като във втората от тях и Петер Чех се намеси добре. В 67-ата минута резервата Питър Крауч намали, след като засече на близката греда центриране на Арнаутович. Повторенията показаха, че нападателят игра с ръка, което обаче остана незабелязано от съдийската бригада.

В 76-ата минута, секунди преди да бъде заменен заради лека травма, Алексис Санчес възстанови преднината от два гола в полза на Арсенал. Чилиецът влезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл. Получи се лек рикошет в крака на бранител, който попречи на Бътланд да се намеси - 1:3. Десет минути пред края Жиру вкара втория си гол, след като засече пред голлинията остро подаване на Рамзи.

Арсенал вече е на точка зад Ливърпул и на три зад Манчестър Сити. Стоук Сити е 13-и.