Суонзи се възползва от грешката на Хъл и се показа над чертата

Суонзи постигна изключително важна победа с 1:0 над Евертън на "Либърти Стейдиъм", като по този начин "лебедите" изскочиха над зоната на изпадащите. Фернандо Йоренте (29') вкара единственото попадение, с което домакините изместиха от спасителната зона Хъл Сити, който по-рано допусна изненадваща загуба у дома от вече изпадналия отбор на Съндърланд.

В 28-ата минута домакините претендираха за дузпа след падане на Сигурдсон. Мартин Аткинсън обаче прецени, че няма нарушение. Само минута след това "лебедите" поведоха. Аю свърши добра работа по десния фланг, след което центрира към далечната греда, където Йоренте надскочи Ягиелка и засече с глава. Около пет минути по-късно Суонзи имаше шанс да удвои аванса си, но Холгейт блокира удар на Моусън отблизо.

В 54-ата минута изстрел на Аю срещна гредата. Фернандес пропусна още един шанс за Суонзи  в 69-ата минута, а Миралас бе близо до изравнително попадение.

В 77-ата минута Стекеленбург изби удар от няколко метра на Фер. Двубоят стана много отворен и след това Лукаку стреля силно, но на сантиметри встрани. В последните минути напрежението пред вратата на Суонзи бе доста голямо, но домакините устояха и запазиха аванса си.

Суонзи излезе над зоната с актив от 35 точки - една повече от Хъл Сити. Евертън остава на седма позиция.