Севиля изпусна важни точки у дома (видео)

Отборът на Севиля направи само равен 1:1 срещу Реал Сосиедад в домакинството си от 36-ия кръг на Примера дивисион и изпусна важни две точки в битката за Шампионската лига. Домакините на "Рамон Санчес Писхуан" първи откриха резултата в 41-ата минута с гол на Пабло Сарабия, но Карлос Вела възстанови равенството в 61-ата минута и донесе точката на своя тим.

Севилци не започнаха срещата по най-добрия начин, но в края на първата част вдигнаха оборотите и успяха да стигнат до гол. Играчите в бяло отнеха топката пред наказателното поле на съперника, Висам Бен Йедер изведе на стрелкова позиция Сарабия, който не сгреши за 1:0.

В 61-ата минута обаче домакините сами върнаха съперника в мача. Двама защитници се засуетиха във вратарското поле и буквално подариха топката на Карлос Вела, който нямаше какво друга до направи, освен да отбележи за 1:1.

До края Севиля опита да потърси победата, но дори и фактът, че Реал игра с човек по-малко от 79-ата минута, когато Сурусута бе изгонен от игра, не помогна на домакините да стигнат до толкова нужния им успех.

След това равенство Севиля запазва 4-ото си място в класирането с 69 точки. Реал Сосиедад пък заема 7-ата позиция в таблицата с 62 точки.