Славия взе битката, но загуби войната! "Белите" ще играят "руска рулетка" за оставане в елита (видео)

Отборът на Славия победи Монтана с 1:0 в среща от долната половина на класирането в Първа лига. Единствения гол в мача реализира Стефан Велев, който се разписа малко след почивката. Успехът днес обаче не помага с нищо специално на "белите". Най-старият столичен клуб се надяваше на положителен резултат в Стара Загора, където Верея посрещна Ботев (Пловдив) по същото време. Срещата на "Трейс Арена" обаче завърши 3:1 за домакините, което със сигурност праща славистите на баражите за оставане в елита.

Първото полувреме предложи слаб футбол, който със сигурност не се хареса на малцината зрители, които вероятно бяха по-малко на брой от футболистите на игрището. Началото уж бе за домакините, но те не затрудниха изобщо вратаря Евгени Александров. Атаките на "белите" в началото се ограничиха до безцелни центрирания и захождания по фланговете.

Така нещата се изтърколиха до 37-ата минута, когато стражът на Монтана се нарани изключително лошо. Александров се хвърли за една висока топка в полето си, но при падането удари лошо рамото и врата си. В 40-ата минута Костадин Дяков пробва да подпали ръкавиците на Георги Петков, но опитният капитан отби далечния шут. Столичани отвърнаха с опасна акция на Стефан Велев отдясно, която обаче приключи с грешен пас.

На почивката Атанас Атанасов направи принудителна смяна - на мястото на вратаря Александров влезе англичанинът Кевин Брокс. Това се оказа ключов момент в мача, защото Брокс не се намеси както трябва веднага след началото на втората част. В 52-ата минута Славия имаше повод за радост. Централният защитник на гостите Бамба допусна грешка, а след слабата намеса на резервния страж Велев отблизо прати топката в мрежата - 1:0. Статистиците отчетоха, че това е първо попадение с бялата фланелка в Първа лига за бившия халф на Левски, Берое и Локомотив (Пловдив).

Докрая двубоят не предложи нищо кой знае какво, а темпото бе като на контролен мач. Момчетата на Орела опитаха да достигнат до нещо по-опасно пред Петков, но почти всяко центриране завършваше с аут. От другата страна Владимир Иванов опита да раздвижи нещата с включването на Ивайло Димитров и техничаря Иван Минчев, но нови възможности пред Брокс липсваха. В последната минута Иван Михов можеше да вгорчи живота на домакините, но изстрелът му с глава мина над вратата, а веднага след това Гошо Петков си "спечели" жълт картон за бавене на играта. След още един корнер Михов отново имаше шанс да изравни, но този път бранителят удари анемично топката с глава.

Славия - Монтана 1:0