Локо (М) спечели Купата на Русия, Хичо се размина с исторически трофей (видео)

Отборът на Локомотив (Москва) е новият носител на Купата на Русия, след като в днешния финал победи Урал с 2:0. Николай Димитров беше титуляр за тима от Екатеринбург, който не успя да спечели първи значим трофей в историята си. "Железничарите" стигнаха до успеха с попадения на Игор Денисов в 76-ата минута и Алексей Миранчук в 90-ата.

Двубоят завърши с масов бой на терена, като червени картони получиха Ари и Джеферсън Фарфан от Локомотив и Артьом Фидлер и Едгар Манучарян от Урал.
Купата е седма в историята на Локомотив и класира отбора директно в групите на турнира Лига Европа. Предишните шест бяха завоювани през 1996, 1997, 2000, 2001, 2007 и 2015 година.

Старши треньорът на московчани Юрий Сьомин вдигна отличието за рекорден пети път, изпреварвайки легендата на ЦСКА (Москва) Валерий Газаев, който има четири купи.
Първото полувреме беше равностойно и без почти никакви положения пред двамата вратари Гилерме и Николай Заболотний. След почивката Локомотив атакуваше малко по-настойчиво и създаде няколко интересни ситуации. В 76-ата минута Денисов стреля извън наказателното поле и след щастлив рикошет топката влетя във вратата на Урал. В 88-ата минута Николай Димитров, който беше сред най-активните в редиците на "оранжевите", отстъпи мястото си на Никита Глушков. Малко след това Миранчук се възползва от подаване на Мануел Фернандеш и реши всичко в полза на Локо.
В четвъртата минута на добавеното време на терена настана масов бой, предизвикван от сдърпване между Фидлер и Фарфан. Реферът Алексей Николаев вдигна общо четири червени картона, а секунди по-късно "железничарите" вече ликуваха като победители.

Както е известно, старши треньор на Урал е бившият наставник на Славия Александър Тарханов.