Автогол остави Арсенал в играта (видео)

Арсенал запази шансове за четвъртото място, след като постигна трудна победа с 1:0 над Лестър на "Емиратс", на който тази вечер личаха доста празни места. Автогол на Роберт Хут в 86-ата минута донесе трите точки на лондончани, които вече са на четири пункта зад Манчестър Сити.

Мениджърът на домакините Арсен Венгер, който продължава да залага на схема с трима бранители, беше направил четири промени - Киърън Гибс, Ектор Белерин, Франсис Коклен и Тио Уолкот стартираха. Хут се завърна за Лестър, заменяйки контузения Уес Морган. Леонардо Уйоа пък стартира вместо Шинджи Оказаки.

Джейми Варди получи добра възможност да открие резултата, след като получи в назкателното поле от Олбрайтън, но ударът на английския национал се оказа от външната страна на мрежата. В 22-рата минута Петер Чех спаси домакините от сигурен гол, след като изби силен удар на Марез от десетина метра. Пет минути след това най-сетне и домакините стигнаха до чиста възможност. Създаде си я Тио Уолкот, който стреля отблизо, но този път Шмайхел бе на висота и изби. Малко след това центриране от корнер пред вратата на гостите бе отклонено към далечната греда от Паулища, но сантиметри не достигнаха на Монреал да прати топката в опразнената врата. Пет минути преди почивката Марез направи добър пробив отляво, но изстрелът му премина встрани от вратата. В самия край на частта шут на Алексис от границата на наказателното поле срещна напречната греда.

През първото полувреме Лестър владееше топката едва в 26% от времето, но въпреки това гостите успяха да създадат не по-лоши възможности от Арсенал.

В 55-ата минута Алексис получи от Белерин в наказателното поле, но в последния момент Хут му чукна топката и изчисти в корнер. Малко по-късно удар на Джака рикошира в крака на Хут и топката се насочи към ъгъла на вратата, но Шмайхел изби. В 80-ата минута резервата Оказаки нахлу в наказателно поле, но в решаващия момент Пуалища се хвърли на шпагат и блокира изстрела на японеца.

Четири минути преди края Монреал стреля неточно, но силно и топката рикошира в гърдите на Хут и влезе в десния ъгъл на вратата на Шмайхел. В края Йозил прати кълбото отново във вратата на гостите, но попадението правилно бе отменено заради засада.

В добавеното време се получи разбъркване в наказателно поле на домакините и Оказаки засече от два метра ниско центриране на Марез, но Чех изби.

Арсенал заема шесто място във временното класиране - на три точки зад Манчестър Юнайтед и на четири зад Ман Сити. Лестър е 15-и.