Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Атлетик Билбао измъкна ценна победа в добавеното време (видео)

Отборът на Атлетик Билбао се добра до ценна победа с 1:0 в гостуването си на Ейбар от 33-ия кръг на Примера дивисион. Баските стигнаха до успеха с попадение на Раул Гарсия в 4-ата минута на добавеното време, но взеха ценни три точки, с които си върнаха 6-ото място във временното класиране.

Първото полувреме бе сравнително скучно, но гостите бяха по-активни и порпуснаха две положения след удари с глава на Ариц Адурис в 9-ата и Микел Сан Хосе в 27-ата минута.

През втората част стана малко по-интересно, макар головете така и да не идваха. В 55-ата минута Ейбар остана в намален състав, след като Гонсало Ескаланте влезе грубо в краката на Икер Муниаин и получи директен червен картон.

Гостите опитаха да се възползват и в 62-ата минута удар от воле на РАул Гарсия се отби от гредата. В 66-ата минута пък Муниаин бе изведен в наказателното поле и стреля от труден ъгъл, но вратарят спаси.

Така се стигна до драмата в края. В добавеното време на мача Атлетик организира натиск и в 94-ата минута удар от фаул на Бенят Ечеберия бе спасен от вратаря, но топката стигна до Раул Гарсия, който я засече във вратата за крайното 0:1.

Така Атлетик събра актив от 56 точки и се върна на 6-ата позицияв класирането. Ейбар пък записа второ поредно поражение и остава на 8-ото място с 50 точки.