Лас Палмас и Алавес не се победиха (видео)

Отборите на Лас Палмас и Алавес направиха 1:1 в среща от 33-ия кръг на Примера дивисион. Кевин-Принс Боатенг откри резултата в 44-ата минута, а Ибай Гомес изравни (60) при сериозни съмнения за засада. И двата тима стоят сигурно в средата на класирането.

Първото полувреме на "Гран Канария" почти изцяло беше лишено от голови ситуации, с изключение на попадението. Домакините имаха много сериозно владение на топката, но отправиха едва един точен удар за 45 минути, който се оказа и голов. Гостите от "Мендисороса" застрашиха вратата на съперника си от статично положение. В 44-ата Кевин-Принс Боатенг получи далечен пас зад гърба на защитата и елегантно прехвърли вратаря Фернандо Пачеко за 1:0. Стражът можеше и да се намеси, но не прецени добре ситуацията.

В 50-ата Дани Кастеяно изпревари Виктор Камараса след добро центриране на Ибай Гомес. В 60-ата именно бившият футболист на Атлетик Билбао - Ибай, изравни резултата, след като центрирането му се превърна в директен гол. Попадението остави сериозни съмнения, тъй като Дейверсон беше в положение на засада и сякаш пречеше на вратаря. В 86-ата Марко Ливая за миг загуби разсъдъка си и фаулира много грубо Маркос Йоренте и получи директен червен картон.