Алавес се чувства като у дома си и навън (видео)

Отборите на Бетис и Алавес са сигурни за местата си в Примера дивисион през следващия сезон и излязоха без особено напрежение в днешната среща помежду си, която завърши с впечатляващ обрат и победа с 4:1 за гостите от Витория.

Баските показаха непримиримия си характер и на “Бенито Вийямарин”, а след днешните три точки вече са по-успешни далеч от дома, отколкото вкъщи и статистиката сама по себе си говори за това. При домакинствата си футболистите на “Ел Глориосо” са спечелили 23 точки, а при визитите си имат с две повече - 25, като по този показател пред тях са единствено Севиля, Реал Сосиедад, Виляреал, Атлетико Мадрид, Реал Мадрид и Барселона.

Първият гол на Рубен Пардо от повече от две години насам изведе андалусийците напред още в 12-ата минута на срещата. За последно той бе вкарвал на 4 април 2015 година, а сега стреля, топката се отклони в тялото на Зухаир Федеал и попадна в мрежата на Адриан Ортола. Три жълти картона и няколко добри шанса за изравняване, както и удар в гредата на Рубен Кастро бяха останалите по-съществени ситуации до почивката, но повече попадения през първите 45 минути нямаше.

За сметка на това второто полувреме започна по перфектен начин за Алавес и след само по-малко от три минути игра резултатът вече бе 1:1. Ненад Кръстичич се възползва от лошо изчистване на Алин Тоска и преодоля Антонио Адан в 48-ата минута. Офанзивата на “синьо-белите” продължи и в 54-ата минута те вече водеха с 2:1, като този път Рубен Собрино се разписа отблизо след добър пас на Карлос Вигарай, който елиминира безпроблемно защитник на Бетис малко преди това. Голеадата не спря и в 58-ата минута нова асистенция на Вигарай се превърна в попадение, този път дело на Кристиан Сантос.

Резервата Александър Катай довърши домакините в добавеното време и записа името си сред голмайсторите, завършвайки прекрасна солова акция за 4:1, а Алавес не загуби за четвърти пореден мач в Ла Лига.

Алавес е на десета позиция в класирането с 48 точки, доакто Бетис е пет места по-надолу с 11 точки по-малко - 37.