Куриозен гол не помогна на Самп срещу Сасуоло

Отборът на Сасуоло победи като домакин Сампдория с 2:1 в мач от 32-ия кръг на Серия "А". Гостите от Генуа поведоха в резултата с куриозен гол на Патрик Шик. В 28-ата минута защитникът Матиас Силвестре стреля към вратата на домакините извън наказателното поле, топката рикошира в тялото на Шик и се озова в мрежата зад Андреа Консили. През второто полувреме обаче играчите на Еузебио Ди Франческо обърнаха резултата и се пребориха за победата. В 49-ата минута Антонио Рагуза бе изведен сам срещу Емилиано Вивиано и го преодоля за 1:1, а в 56-ата Франческо Ачерби бе изпуснат от отбраната на Самп във вратарското поле след центриране от ъглов удар и с глава опъна мрежата.

Сасуоло е 14-и в класирането с 35 точки, докато Сампдория заема 10-а позиция с 45 точки.