100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Стоук прекъсна негативната серия (видео)

След четири поредни загуби Стоук стигна до успех с 3:1 в домакинството си на Хъл. Отборът на Марк Хюз се изкачи до 11-о място и избегна възможността да загуби пет поредни шампионатни срещи от за първи път от 1985 г. Хъл, който няма успех като гост вече 16 мача от Висшата лига, остана на две точки над зоната на изпадащите, но ситуацията в клуба е доста тревожна.

Стоук поведе още в шестата минута след красиво изпълнение на Марко Арнаутович. Нападателят обаче след това пропусна две великолепни възможности да удвои аванса на домакините. След почивката Хъл успя да изравни с попадение на Хари Магуайър.

Марк Хюз направи две смени, които промениха нещата на терена. Джонатан Уолтърс центрира на Питър Крауч и той направи 2:1. Десет минути преди края Шакири сложи край на интригата с първия си гол от октомври. Швейцарецът може да бележи рядко този сезон, но за пореден път попадението му бе фантастично.