Чорич на 1/4-финал в Маракеш

Миналогодишният финалист Борна Чорич (Хърватия) се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Маракеш (Мароко) с награден фонд 540310 евро през следващата седмица. Чорич победи трудно участващия с "уайлд кард" представител на домакините Реда Ел Амрани с 6:2, 3:6, 7:6 (5). Ел Амрани, който вчера елиминира миналогодишния шампион Федерико Делбонис (Аржентина), беше близо до нова ценна победа, след като проби в петия гейм на решаващия трети сет, а при 5:4 сервираше за мача, но не успя. В тайбрека Чорич показа по-здрави нерви и спечели със 7:5 точки.

Шампионът от 2014 година Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) отпадна в първия кръг след поражение от петия в схемата Паоло Лоренци (Италия) с 6:7 (4), 5:7. Полуфиналистът от предишните два сезона Ирши Весели (Чехия) пък стартира с убедителен успех над италианеца Лука Вани с 6:2, 6:3.