Вашингтон наказа Бостън (видео + снимки)

Бостън приключи редовния сезон със загуба от Вашингтон Кепитълс с 1:3.
Двата тима по всяка вероятност ще се срещнат още в първия кръг на плейофите, поради което избраха да запазят титулярните си вратари за предстоящите сблъсъци.

Филип Грубаер отрази 21 шайби на играчите на Бостън, докато Антон Худобин спаси 21 от 24 шута на гостите в първите два части, а в третата отстъпи мястото си на титуляра Туука Раск.

Маркус Йохансон, Кевин Шатенкърк и Джейсън Уилямс отбелязаха головете за столичани, докато за Бостън точен бе Колин Милър.

Вашингтон и Бостън ще играят един срещу друг на старта на плейофите, ако тази нощ Торонто не загуби от състава на Кълъмбъс.

Отава си осигури второто място в Атлантическата дивизия, а с това и домакинско предимство в първия кръг на плейофите, след като се наложи с 3:1 над Ню Йорк Рейнджърс.
Майк Хофман и Дерик Брасард дадоха аванс от 2:0 на "сенаторите" в началото на втората част, а 6:19 минути след старта на третата Жан-Габриел Паго покачи на 3:0.
Почетния гол за гостите от Ню Йорк реализира Мика Зибанеяд.

Едмънтън си осигури домакинско предимство в първия кръг на плейофите, след като победи с 3:2 като гост Ванкувър.
Марк Летесту отбелязя победния гол при числено предимство в третата четвърт, а с успеха Ойлърс запазиха шанс дори за първата позиция в Тихоокеанската дивизия, заемана към момента от Анахайм.
Джоната Еберле и Ийро Пакаринен реализираха другите два гола за Едмънтън, докато за Ванкувър точни бяха Брок Бусър и Алекзандър Едлер.