Аталанта изгуби точки като домакин

Аталанта завърши 1:1 срещу гостуващия Сасуоло в среща от 31-ия кръг на италианското първенство. Бергамаските прекъснаха серия от две поредни победи, в която реализираха осем безответни гола, а с 59 точки останаха на петото място на точка зад четвъртия Лацио. Домакините владееха повече топката и имаха териториално превъзходство, макар че не създадоха много чисти полови положения.

Алехандро Гомес можеше да открие за Аталанта в 12-ата минута, но след негов удар топката се отби от страничната греда. Грешка на защитника на домакините Матия Калдара позволи на Сасуоло да поведе в резултата девет минути преди почивката. Лош пас на Калдара в средата на терена беше пресечен от Лоренцо Пелегрини, който напредна на скорост сам срещу Етрит Бериша, преодоля вратаря и прати топката в мрежата.

Аталанта успя да изравни едва в 73-ата минута, когато Гомес центрира от ляво и Браян Кристанте отблизо с глава засече в мрежата. Сасуоло удържа до края и прекъсна серия от три загуби, макар че продължава да бъде без победа в калчото вече в шести пореден мач и заема 15-ото място с 32 точки.