Гладбах изтръгна победата срещу Кьолн (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна победа с 3:2 като гост на Кьолн в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. Головете за победителите вкараха Яник Вестегор, Ибрахима Траоре и Ларс Щиндъл, а за загубилите - Кристиан Клеменс и Антони Модест.

Двата тима бързо си размениха по едно попадение в началото на двубоя. Първо, в 13-ата минута най-снажният играч на терена Вестергор се извиси при изпълнение на корнер и откри резултата в полза на гостите. Едва пет минути по-късно домакините съумяха да изравнят. Звездата на Кьолн Антони Модест изведе по страхотен начин Клеменс, който вкара първото си попадение, откакто се завърна в отбора. До края на полувремето не се случи нищо интересно и двата тима се оттеглиха при 1:1 на почивката, въпреки осезаемият натиск на Гладбах.

Втората част започна по същия начин като първата. Отново гостите поведоха в резултата в 55-ата минута, когато Ибрахима Траоре центрира, Торган Азар в опита си да засече топката, обърка Тимо Хорн и кълбото влетя в мрежата. Радостта на домакините продължи само 3 минути, защото след изпълнение на пряк свободен удар, топката стигна до Модест, който с воле възстанови равенството. Това беше 23-ото попадение за нападателя през този сезон. Въпреки това Борусия заслужено стигна до победата в 80-ата минута, когато след удар в гредата, топката стигна до Щиндъл, който при добавката не остави шансове на вратаря за крайното 3:2 в полза на гостуващия тим.

След постигнатия успех Гладбах е на 8-о място с 39 точки, докато Кьолн е на даващата право на участие в Лига Европа 6-а позиция само с точка повече.