Хъл засили Боро към Чемпиъншип (видео)

В изключително важен мач в битката за оцеляване в Премиър лийг Хъл Сити срази с 4:2 Мидълзбро. Успехът на "тигрите" направи разликата между двата тима цели 7 точки, а домакините вече са на две над чертата. Пет от головете паднаха до почивката, като Боро поведе, но след това допусна пълен обрат. Съставът от "Ривърсайд" е в отчайваща форма и няма победа в 13 поредни шампионатни мача. В същото време Хъл спечели за 5-ти път от 6-те домакинства под ръководството на Марко Силва. Португалският мениджър на "тигрите" вече може да се похвали със серия от 40 домакински мача без загуба в 4 различни клуба.

Домакините бяха без наказания Том Хъдълстоун и контузения Евандро, но можеха да разчитат на опитния Андреа Ранокия в центъра на защитата и на бързите Лазар Маркович и Камил Гросицки, които помагаха с пробиви и центрирания на изнесените напред Абел Ернандес и Умар Ниасе.
Ветеранът Стюарт Даунинг излезе като титуляр за Боро в своя мач номер 400 в Премиър лийг. Заради травма липсваше Гастон Рамирес, а атаката се водеше от Руди Жестед и Алваро Негредо.

В 5-ата минута Негредо намери на фланга Адама Траоре, който малко щастливо успя да му върне топкта и испанецът откри резултата. Попадението беше първо за Боро като гост в Премиър лийг от 478 минути. Ернандес и Гросицки пропуснаха да изравнят в следващите минути, но това стори Лазар Маркович. След центриране на Андрю Робъртсън топката беше лошо изчистена от Бен Гибсън и сърбинът отблизо се разписа за 1:1.
В 27-ата минута защитата на Мидълзбро се провали и Ниасе изведе Хъл напред. Последва важна намеса на Елдин Якупович, който спаси удар с глава на Негредо. В 33-ата минута Гросицки поднесе топката на свободния Абел Ернандес и уругваецът не сбърка, вкарвайки трети гол за "тигрите". Мачът продължи да е много интересен, а секунди преди почивката Боро върна интригата. Това обаче стана от засада. Мартен де Роон беше точен за гостите, а реферът Майкъл Оливър сбърка и зачете попадението.

Хъл доминираше през второто полувреме и положенията пред вратата на Виктор Валдес не бяха никак малко. Гостите на няколко пъти оцеляха като по чудо, но в 70-ата минута Робъртсън центрира и Хари Магуайър с глава направи 4:2. До края Маркович можеше да добави още един гол на сметката на "тигрите", но и тези 4 със сигурност са зарадвали техните фенове, които вече гледат по-оптимистично към финалната част от сезона.