Дерменджиев: Футболът се играе на голове

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменжиев бе доволен от победата с 2:0 над ЦСКА-София в дербито на 26-ия кръг от Първа лига.

"Разбира се, че съм доволен от успеха. Точно това очаквахме. Много добре неутрализирахме онова, което те се опитаха да правят. Два гола, три точки - какво повече? Мен са ме учили, че футболът се играе на голове. Не знам друго какво да кажа. Вярно е, че от зоната на Йордан Минев имаше няколко пробива, но не е виновен той. В някои ситуации закъсняхме с подсигуряването, но пък не получихме гол. Това значи, че сме се справили", коментира Дерменджиев.

"За Паломино още не знам какво е състоянието му,  нормално е да има остри влизания в такъв
мач
и няма как да няма последствия. Пластун помогна в края при центриранията на ЦСКА. Заради това го включих. Давам на всички свои футболисти много добри оценки за мача днес. Вратарят Ренан дебютира в това дерби. Смятам, че се справи много добре. Ние не сме били под напрежение през седмицата, мен ме интересува това, което се случва на терена. Отговарям само за спортно-техническата част. Сега започва важната част от сезона. Имаме комфортна преднина, но в плейфоте ни чакат много важни мачове. Това са десет важни мача, в които ще влезем пределно мотивирани.", сподели треньорът на шампионите.