Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Лудогорец превзе "Армията" - разликата между двата отбора вече е 21 точки (видео)

Феновете на ЦСКА-София създадоха невероятна атмосфера за футбол, но дори и това не помогна на червените при загубата им от Лудогорец с 0:2 на "Армията". Попаденията за орлите паднаха още през първата част и те бяха отбелязани от Козмин Моци и Джонатан Кафу.

При втория гол на Кафу останаха съмнения за засада на Вандерсон, но така и не стана ясно дали това е така, тъй като теливизията, която предаваше мача, не успя да даде добра гледна точка на ситуацията.

В първите десетина минути играта бе равностойна, с малко по-опасни атаки на гостите.

Първият точен шут в срещата дойде в 20-ата минута. Тогава Рубен Пинто стреля от над 20 метра, Ренан не изби много убедително, но при добавката Каранга шутира високо над вратата.

Лудогорец отговори с попадение на Козмин Моци, който вкара с глава в 28-ата минута, възползвайки се от подаване на Вандерсон от фаул. Червените претендираха за засада, но от видеоповторенията и стоп кадрите на телевизията, която предава мача, се видя, че такава няма.

В 31-ата минута домакините организираха добра атака отляво. Кулма намери Недялков, който от своя страна подаде към връхлитащия Десподов, който обаче шутира над вратата. Само 180 секунди по-късно ЦСКА-София пропиля най-добрата си възможност до този момент. Рубен Пинто стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Ренан.

В 41-ата минута Лудогорец нанесе втори удар. Минев се пребори самоотвержено за топката, която попадна в Марселиньо. Той изведе отлично Вандерсон, откъснал се през центъра сам срещу Китанов, последва подаване към Кафу и последният вкара в празната врата за 2:0.

В тази ситуация домакините поискаха да бъде отсъдена засада на Вандерсон. Телевизията, която предава срещата, даде повторения от две камери. От тях може да се каже, че ако се доверим, че линиите на валиране на терена са равни, а не криви, по-скоро засада има.

Малко по-късно Бумал влезе брутално на Лукас Саша, но за късмет на халфа на гостите, той не бе уцелен в коляното.

През второто полувреме ЦСКА-София имаше териториално превъзходство и държеше повече топката.

Осем минути след началото на втората част домакините получиха отличен шанс да се върнат в двубоя. Тогава Натанаел закъсня да се изтегли и покри излизане на Каранга сам срещу Ренан, но вратарят на Лудогорец спаси. Последва пас на Арсенио отново към Каранга, но таранът на домакините не успя да вкара от два метра.

В 60-ата минута Лудогорец като по чудо не вкара трети гол. Кешерю се откъсна зад червената защита и подаде не много добре към оставения абсолютно непокрит Кафу. Бразилецът не успя да овладее добре топката, за да шутира фронтално срещу Китанов, което щеше да е почти сигурно трето попадение.

До края на срещата червените опитаха да реализират поне почетно попадение, но Лудогорец спря да допуска по-сериозни ситуации пред вратата и сравнително лесно задържа комфортния си аванс.

Така, след края на редовния сезон в Първа лига, Лудогорец се откъсна на 16 точки пред вротия Левски и на 21 точки пред третия ЦСКА-София. До края на шампионата остават 10 кръга.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:2