Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Едо обясни защо футболистите на Запад тичат повече

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Едуард Ераносян даде своето обяснение защо българските футболисти не тичат толкова, колкото тези на Запад. Той добави, че на "смърфовете" ще им трябва чудо, за да победят Лудогорец за Купата на България. Едо говори след поражението с 2:3 от Берое в Стара Загора.

"Загубихме, защото получихме три гола, а домакините отбелязаха два. Явно Берое заслужаваше повече победата. Няма да е колегиално да назова причините, ще ги запазя за съблекалнята. Безобразно първо полувреме, коригирахме нещата след почивката. Дойдохме за победа. До днес не трябваше да мислим за Лудогорец, а вече ще го правим. Направихме две смени, за да освежим играта, да засилим атаката. Жалко, че накрая получихме трети гол.

Дори и да имам претенции, никога не съм коментирал съдиите. Много от хората в БФС търсят причините в треньори и състезатели, но евентуално трябва да погледнат в друга насока, за да върви футболът ни. Чудим се защо на Запад се играе по-бързо, ами тук се свири фаул на всеки няколко минути за игра рамо в рамо и така играта се накъсва. Зрителите са дошли да гледат футбол, а не спряла игра.

Не мога да съжалявам за това, което съм направил. Пред Дисциплинарната комисия се караха на съдията защо ме изгонил. След това ме наказаха. Който и неправилно да го изгонят, трябва да има нормална реакция. Жалко е, че хората в София едно говориха пред мен, а след това друго направиха. Ще изкараме своите изводи. Ясно е, че сме потърпевши, съдиите имат повече права от нас. В един момент ставаме пионки, а аз не съм свикнал да съм пионка.

В следващия мач срещаме най-добрия отбор в България. Трябва да стане чудо, за да победим Лудогорец. Този отбор е над всички в България по всички аспекти. Няма да излизаме със свалени гащи, ще се стараем да направим нещо", довери Едо след мача под Аязмото.