Чехия разгроми Литва за едно полувреме

Чехия победи Литва с 3:0 в контрола и показа отлична форма преди световната квалификация срещу Сан Марино. И трите гола паднаха след почивката, когато домакините заиграха на по-висока скорост. Резултата откри Томаш Орава от дузпа в 48-ата минута, а в 64-ата Якуб Янкто от Удонезе отбеляза дебютното си попадение за националния отбор. Точка на спора сложи Михаел Кърменчик в 79-ата минута.

Литва допусна много грешки в защита и почти не застраши вратата на чехите. Пред селекционера Едгарас Янкасускас предстои сериозна работа в следващите дни, защото в неделя отборът излиза срещу Англия в световните квалификации.

ЧЕХИЯ - ЛИТВА 3:0
1:0 Орава (48) д.
2:0 Янкто (64)
3:0 Кърменчик (79)