Осасуна спря негативната серия с хикс срещу Ейбар (видео)

Отборът на Осасуна спря негативната си серия от 6 поредни загуби като се добра до домакинско равенство 1:1 срещу Ейбар в последния мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. Този резултат обаче не бе най-желания от домакините на “Ел Садар”, тъй като те остават на дъното на класирането и все повече се приближават към Сегунда дивисион.

Играчите на Ейбар първи взеха преднина в мача в 73-ата минута, когато Андер Капа напредна до аутлинията и върна за Кике Гарсия, който без забавяне вкара за 0:1.

Домакините обаче показаха дух и в 79-ата минута успяха да измъкнат точката. Хайме Ромеро се освободи в наказателното поле и подаде успоредно на голлинията към Кенан Кодро, който отблизо нямаше как да сгреши за крайното 1:1.

Така Осасуна вече има актив от 11 точки, но твърдо остава на последното място. Ейбар пък е с 40 точки на 8-ата позиция.