100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани)

Гълъбинов спря головата си серия

Родният нападател Андрей Гълъбинов спря головата си серия в Серия "Б". Таранът игра пълни 90 минути за Новара в местното дерби с Про Верчели от 30-ия кръг на втория ешелон в Италия, но нямаше шанс да се разпише. Двубоят завърши 0:0 пред 7500 тифози. По този начин той прекъсна серията си от четири поредни мача с голове, които докараха 10 точки на тима му.

Гълъбинов и компания можеха и да загубят, ако в 24-ата минута вратарят на отбора Да Коста не бе избил дузпата на Араму и след това спасил добавката на Мамарела.

Голмайсторът от България имаше една възможност преди края на първата част, но стреля слабо. Последните секунди на мача отново стреля от добра позиция, но защитникът Бани изби топката преди да стигне до вратата. Последните 20 минути Новара игра с човек повече, тъй като Палаци бе изгонен за два жълти картона.

Новара остана с 44 точки, колкото имат Перуджа, Специя, и Читадела, докато петият Бари има 46 точки.

Националът има 10 попадения и седем асистенции през този сезон в първенството.