Национал нанесе първа загуба на Левски с Митов (видео+галерия)

Отборът на Берое върна Левски на земята, като нанесе първа загуба на Николай Митов начело на "сините" в първенството. Играчите на Ферарио Спасов спечелиха с 1:0 срещу 26-кратните шампиони в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение бе дело на Мартин Райнов, който отбеляза дебютния си гол за клуба в 12-ата минута с глава. Успехът е пети пореден за "заралии" в Стара Загора за първенство срещу столичани, които преди това имаха серия от 21 години без поражение под Аязмото.

Тимът на Ферарио Спасов прекъсна серията си от три поредни загуби в шампионата, докато ентусиазмът на "сините" след победата срещу ЦСКА-София се изпари. Последните минути гредата спаси домакините, а Душан Перниш спаси всички удари на гостите, които не бяха много. Берое пък имаше претенции за две дузпи в рамките на 120 секунди през втората част. Първо Давид Яблонски фаулира Атанас Зехиров, а след това Георги Костадинов игра с ръка.

Берое - Левски 1:0 Това бе 11-ия мач на Митов начело на Левски в елита, като досега имаше девет победи и само едно равенство. Интересното е, че единствената му загуба в рамките на 90 минути бе от Иртиш (Павлодар), а именно Берое е единственият български тим, срещу който записа поражение през май 2013 година на финала за Купата на България (3:3) с дузпи.

Столичани останаха на второ място с 48 точки, докато Берое е девети с 29 точки.

Ферарио Спасов направи три промени от загубата с Ботев (Пловдив) - Атанас Зехиров, Георги Божилов и Матеас Делич започнаха от първата минута вместо Ерик Почански и наказаните Веселин Пенев и Карлос Охене. Ники Митов смени двама. Капитанът Веселин Минев и Мехди Бурабия бяха титуляри на местата на Антонио Аниете и Джереми де Ноойер, които стартираха срещу "червените".

Берое - Левски 1:0 Младият вратар Николай Кръстев не се намеси добре след удар на Георги Божилов в 9-ата минута. Стражът не успя да хване топката, която попадна в Жуниор Мапуку. Последният го преодоля, след което стреля, но Давид Яблонски изби от голлинията.

В 11-ата минута Антон Карачанаков стреля от фаул, но топката излезе в ъглов удар. След центрирането от корнер Райнов бе оставен непокрит и вкара своя първи гол за "заралии", а също така трети през тази кампания. Попадението бе под номер 100 за Берое във вратата на Левски в родния елит.

Берое - Левски 1:0 Агитката на домакините запали факли, което принуди Николай Йорданов да прекрати срещата за минута. В 20-ата минута Душан Перниш спаси страхотен удар на Мехди Бурабия, който се появи с нова прическа - изцяло изрусен. Четири минути по-късно Краев стреля лошо, Прохазка също опита да бие, но защитник изби в краката на Бурабия, чийто изстрел бе избит от Като.  Лукин с глава също стреля в 36-ата минута, но Перниш спаси без проблем.

Бабатунде път пропусна в 40-ата минута най-добрата възможност, когато реши да стреля с пета. Нападателят обаче прати топката в аут от няколко метра.

Последните секунди след заучено положение Веселин Минев стреля, но защитник отново изби.

Втората част започна с хореография на препълнения Сектор "Б". Антон Огнянов замени Сашо Александров на почивката, а Бурабия отново пробва рефлекса на Перниш в 47-ата минута с удар от 20 метра.

Берое - Левски 1:0 "Сините" продължиха да държат топката, но нямаха идея как да стигнат до изравняване. При бърза контраатака в 57-ата минута Яблонски повали Зехиров. Домакините имаха основателни претенции да искат дузпа, но реферът даде ъглов удар. Две минути по-късно Костадинов игра с ръка в наказателното поле, но отново не последва дузпа за Берое, въпреки желанието на Божилов.

Берое - Левски 1:0 Николай Митов замени Костадинов с Антонио Аниете. Гостите атакуваха, но без да създават чисти положения. Резервата Огнянов пробва рефрекса на Перниш в 82-ата минута от малък ъгъл. В 85-ата минута гредата спаси домакините. След центриране на Прохазка, Венци Василев на шпагат бе близо от автогол, но Перниш изби с крак в гредата.

Берое - Левски 1:0 Така Левски не успя да намери пътя към гола за първи път с Митов начело в първенството и записа 21-а загуба от 101 мача срещу Берое. Общо 11-та с 0:1 и четвърта с този резултат от 2013 година. Три от тях в Стара Загора и една на "Георги Аспарухов".

Благодарение на положителната си серия през последните години Берое има предимство срещу "сините" в мачовете на стадион "Берое" за първенство. От 51 мача победите за "зелените" са 18, равенствата 17, а победите на Левски останаха 16.

"Сините" посрещат "канарчетата" на "Герена", а Берое гостува на Монтана другата седмица.