Борнемут изпусна две дузпи, но постигна първа победа за годината (видео)

Борнемут победи с 3:2 Уест Хам у дома в двубой, изпълнен с обрати и интересни ситуации. Домакините изпуснаха две дузпи и изоставаха в резултата след гол на Микейл Антонио (10'). Джошуа Кинг (31', 48', 90') който не успя да реализира първия 11-метров наказателен удар, обаче се реваншира с хеттрик. Андре Аю (83') също се разписа за лондончани, но това се оказа недостатъчно за тях.

В осмата минута Фегули фаулира Даниелс в наказателното поле. Робърт Медли посочи бялата точка, а Кинг стреля покрай дясната греда, пропускайки първата дузпа за домакините. Само 48 секунди след това "чуковете" поведоха. Артър подари топката на Фегули пред собственото си наказателно поле. Крилото на Уест Хам намери Антонио, който стреля покрай Боруц - 0:1. В 14-ата минута Афобе вкара гол, който правилно бе отменен заради игра с ръка на нападателя. В 31-та минута Кинг изравни, след като преодоля елегантно Фонте и стреля с левия крак за 1:1. Пет минути след това "черешките" получиха втора дузпа, отсъдена за нарушение на Фонте срещу Пю. Този път Афобе се нагърби с изпълнението, но неговият слаб удар от бялата точка бе спасен от Рандолф.

Три минути след подновяването на играта Джошуа Кинг направи пълен обрат. Афобе намери своя партньор в атака от свободен удар, а Кинг отново не сгреши отблизо. Около 30 секунди бяха нужни на съдийската бригада да признае този гол, но след известни консултации това в крайна сметка се случи. В 83-ата минута Обианг разсече отбраната на Борнемут с перфектен пас, Бирам върна към Аю, който изравни отблизо. В последната минута обаче "черешките" се добраха до победата. Уилшир отне от Аю, напредна мощно, направи двойно с Пю и стреля. Рандолф спаси, но Кинг бе на точното място и направи добавка за крайното 3:2.

Това е първа победа за Борнемут през 2017-а. Благодарение на успеха "черешките" се откъснаха на шест точки от зоната на изпадащите. Уест Хам е на 11-о място с актив от 33 точки.