Впечатляващо завръщане на Кафу, Марселиньо пее химна на България (видео)

Лудогорец надигра убедително с 3:0 Пирин (Благоевград) в мач от 23-ия кръг на Първа лига, игран на стадиона в Разград. Резултатът откри завърналият се в титулярния състав Джонатан Кафу (49), който малко по-късно се отличи и с асистенция за втория гол, отбелязан от Клаудиу Кешерю. Румънецът вкара и още един път за крайното 3:0.

Двубоят започна с химна на България в чест на 3 март, а на ТВ камерите се видя как Марселиньо изпълнява "Мила Родино".

В началото разградчани наложиха натиск и в 7-ата минута Вандерсон имаше шанс да открие резултата, но ударът на бразилеца попадна в ръцете на Макенджиев. В 20-ата минута стражът на гостите отново се намеси добре при шут на Вандерсон извън границата на наказателното поле.

Осем минути по-късно Кешерю изведе с пета Кафу сам срещу вратаря, но изстрелът на бразилеца от малък ъгъл не намери целта.

До края на полувремето разградчани повече държаха топката, но така и не достигаха до опасни ситуации пред противниковата врата.

Четири минути след почивката Лудогорец успя да открие резултата. Марселиньо отне топката на Ничев пред наказателното поле и изведе великолепно Джонатан Кафу, който отбеляза с техничен изстрел покрай Макенджиев.

В 60-ата минута Марселиньо изведе Кафу отдясно в наказателното поле на Пирин, той от своя страна овладя топката и пусна към Кешерю, който вкара на празна врата за 2:0.

Само 120 секунди по-късно и Вандерсон можеше да се разпише след пас на Марселиньо, но шутира над напречната греда.

В 69-ата минута Лудогорец стигна до трети гол. Орлите организираха бърза атака и в един момент се озоваха четирима нападатели срещу двама защитници на Пирин. Кешерю обаче сбърка и подаде на Траянов, който му "върна" жеста, извеждайки румънеца сам срещу Макенджиев, а той от своя страна разстреля Макенджиев за 3:0, реализирайки 15-ия си гол от началото на сезона.

В 82-ата минута пред благоевградчани се откри отличен шанс да вкара почетно попадение, когато Тони Тасев се откъсна фронтално сам срещу Стоянов, но стражът на домакините демонстрира хладнокръвие и спаси.

Така, след този успех, Лудогорец отново се откъсна на върха с 12 точки пред втория Левски, а до края на първенството остават още 13 кръга.

ЛУДОГОРЕЦ - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 3:0