Берое се справи с Левски 2014 в София

Берое записа втори успех срещу Левски 2014 през този сезон след като се наложи с 91:74 над „сините“ в среща от 20-я кръг на първенството на Националната баскетболна лига. Така двата тима приключват срещите помежду си в редовния сезон в шампионата с баланс от 2-1 успеха в полза на Берое. С успеха тази вечер „зелено-белите“ взеха реванш за поражението си от Левски при предишното гостуване в София в края на октомври миналата година.

Успехът тази вечер бе втори пореден за старозагорци през тази седмица. Три дни преди мача с Левски баскетболистите на Берое спечелиха и срещата си от Балканската лига срещу Сутиеска. Двубоят в София не започна добре за носителите на Купата на България.

Старозагорци загубиха първата част с 24:25, а втората с 12:15 и на полувремето изоставаха с 4 точки – 39:43. Фантастична трета четвърт обаче подсигури победата на Берое. В тази част „зелено-белите“ стартираха силно и след серия от 5:0 не само изравниха резултата, но успя и да поведе. Малко преди средата на третата част преднината на старозагорци нарасна на пет точки, а до края авансът стана двуцифрен – 71:58.

В последната четвърт двата тима просто доиграха срещата. Общо шестима играчи на Берое завършиха двубоя с двуцифрен точков актив – Николай Николов, Аарън Джоунс, Омари Гудул, Шейн Гибсън, Стипе
Тесия и Брандис Райли Рос. Най-резултатен стана Омари Гудул, който се отчете с 21 точки.

Павел Иванов вкара 18 точки за загубата на Левски 2014, а Веселин Веселинов - 16.