Без победител в първия голям пролетен сблъсък в Русия (видео)

Отборите на ЦСКА (Москва) и Зенит завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 18-ия кръг на руското първенство. "Армейците" доиграха първия си мач от пролетния полусезон в Премиер лигата с 10 души, тъй като в 70-ата минута шведският халф Понтус Вернблум получи втори жълт, съответно червен картон.

Българският халф на ЦСКА (Москва) Георги Миланов остана през целия мач на пейката на резервите.

През първото полувреме Аарон Опанаре и Алан Дзагоев пропуснаха отлични възможности за гол за домакините, а в 58-ата минута Жозе Маурисио от Зенит уцели греда с далечен шут. В края на срещата Артьом Дзюба пропусна добър шанс да донесе победата на питерци и дербито приключи без голове.

ЦСКА (Москва) заема трето място в класирането с 33 точки, докато Зенит е втори с 36. Лидер е Спартак (Москва) с 40 точки и мач по-малко към момента.