Борусия (М) си помогна с нечестен гол (видео)

Въодушевеният от триумфа над Фиорентина в Лига Европа тим на Борусия (Мьонхенгладбах) спечели и гостуването си на Инголщат 04 в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Отборът на Дитер Хекинг показа умора, но все пак се наложи с 2:0 с голове след почивката.

След като заби хеттрик във Флоренция, нападателят Ларс Щиндъл беше главно действащо лице и днес, но не в толкова положителна светлина. В 60-ата минута топката се удари в дясната му ръка и влезе в мрежата, но съдиите не видяха това и зачетоха попадението, с което Борусия излезе напред. Самият футболист също не си призна и само вбеси домакините, за които всяка точка е важна в битката за спасение.

Минута по края вратарят на гостите Ян Зомер направи отлично спасяване след удар на Алмог Коен, а в добавеното време, когато почти всички футболисти на баварците бяха напред, Андре Хаан оформи крайното 2:0 за Мьонхенгладбах.

Като цяло обаче "жребчетата" от "Борусия Парк" не се представят според очакванията в първенството и са чак на 11-а позиция. По-реални са шансовете им в турнира за Купата на Германия, където в сряда гостуват на Хамбургер ШФ и при победа ще се класират за полуфиналите.

Инголщат 04 пък остава в зоната на изпадащите.