Марсилия се справи с Рен

Отборът на Олимпик Марсилия победи с 2:0 Рен в мач от 26-ия кръг на Лига 1. Успехът за ОМ дойде през втората част, когато паднаха и двата гола. Първо Клинтън Н’Жие откри в 59-ата минута, когато камерунецът остана остана на чиста позиция по диагонал, и успя да прокара топката покрай Беноа Костил. Само пет минути по-късно Флориан Товен удвои с красив далечен удар. Гостите можеха да стигнат до намаляване скоро, но удар на Уесли Саид мина на сантиметри от гредата.

С победата си днес Марсилия събра 39 точки и в момента заема шеста позиция в класирането. Рен от своя страна продължава да плува в средата на класирането с 33 точки и десето място.