Ботев (Пловдив) стигна до финал за Купата пред 19000 на "Колежа" - отзивите на живо след успеха над ЦСКА - София с 2:0

Берое разпиля Академик Бултекс 99 и е на финал за Купата

Отборът на Берое (Стара Загора) е първият финалист за Купата на България, след като днес възпитаниците на Любомир Минчев буквално разбиха домакина на турнира – Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 83:65 (20:11; 35:20; 18:15; 10:19).

Омари Гудул се отличи с „дабъл-дабъл“ за победителите – 16 точки и 12 борби, Шейн Гибсън и Аарън Джоунс добавиха по 13 точки, а Брандис Рос и Тихомир Желев добавиха съответно по 12 и 9 точки.

За домакините от Пловдив единствено Джордан Семпъл се представи на ниво – 20 точки и 11 борби, а Димитър Димитров завърши с 10 точки.

Гостите от Стара Загора стартираха отлично със серия от 6:0 за по-малко от две минути игра, но малко след това пловдивчани успяха да преодолеят първоначалното стъписване и бързо върнаха четири точки чрез Семпъл и Димитров. В следващите минути и двата отбора допуснаха поредица от грешки, но в самия край на периода играчите на Берое отново поеха диригентската палка и заслужено се откъснаха с девет точки – 20:11 след тройка на Желев със сирената.

Втората четвърт започна с тройка за пловдивските „студенти“ благодарение на Семпъл, но след това играчите на Берое отговориха подобаващо и разликата в тяхна полза стана двуцифрена – 29:17. Домакините се опитаха да скъсят изоставането си, като заложиха основно на стрелба от зоната за три точки, но до този момент мерникът им не бе на ниво, докато под другия кош „зелените“ от Стара Загора се развихриха от далечно разстояние за 38:21 при 4:13 минути до края. Асен Николов бе принуден да вземе прекъсване, но и това не помогна на тима, като пловдивчани бяха трагични в защита и нападение, а Берое се възползва се оттегли на почивката с повече от комфортна преднина - 55:31.

През третата четвърт ситуацията на терена не се промени – играта на домакините от Академик Бултекс 99 бе под всякаква критика, докато отборът на Берое поддържаше комфортния си аванс и и гледаше уверено към победата.

След 30 минути всичко изглеждаше решено, след като старозагорци бяха напред с 27 точки - 73:46, а в заключителната четвърт на терена не се случи нищо интересно и последния съдийски сигнал прозвуча при 83:65 в полза на Берое (Стара Загора).

Академик Бултекс 99 – Берое 65:83 (11:20; 20:35; 15:18; 19:10)

Академик Бултекс 99: Белфийлд 2, Смит 9, Семпъл 20, Бачев 9, Димитров 10 (Сутулович 9, Ставрев, Ваклинов, Александров, Дафинов 3, Нанев, Михайлов 3)

Берое: Рос 12, Николов 4, Гудул 16, Гибсън 13, Джоунс 13 (Тенчев 2, Тодоров 8, Тешия 5, Желев 9, Алексиев 1, Раднев)