За кой ли път! Последната секунда се оказа "златна" за Байерн (видео + галерия)

Броени дни след забележителното 5:1 над Арсенал в Шампионската лига Байерн (Мюнхен) едва се спаси от загуба при визитата си на Херта (Берлин) в среща от 21-ия кръг на Бундеслигата. Баварците изоставаха с 0:1 до шестата минута на добавеното време, но тогава Роберт Левандовски успя да изравни за крайното 1:1. Попадението обаче дойде след изтичането на назначеното от рефера 5-минутно продължение, което доведе до спорове от страна на домакините.

За трети път само от месец насам Байерн измъква точки след 90-ата минута. В крайна сметка първенецът продължава да е лидер, като сега преследвачът РБ (Лайпциг) има шанс да намали до 5 точки изоставането си.

Треньорът Карло Анчелоти даде почивка на Левандовски, Чаби Алонсо и Хавиер Мартинес - и тримата бяха записани сред резервите, което наложи Дейвид Алаба да действа като централен защитник, а Томас Мюлер поведе атаката. Атаки обаче към вратата на Руне Йорщайн почти нямаше през първата част. Домакините показаха, че не са случаен съперник и още в 5-ата минута Ведад Ибишевич можеше да вкара.

Херта (Берлин) - Байерн (Мюнхен) 1:1

Той все пак не пропусна да накаже Мануел Нойер, като това се случи в 21-ата минута, когато босненският реализатор се вряза между Томас Мюлер и Матс Хумелс, за да забие кълбото за 1:0. Малко по-късно второ попадение на Ибишевич не беше признато заради засада.

Мюнхенци попаднаха в задънена улица, като само Дъглас Коща се открояваше с нещо по-смислено. Така Левандовски се появи на терена след час игра и Байерн трябваше да заиграе още по-офанзивно. Последваха няколко опасности на сметката на баварците, но не и това, което всички техни фенове очакваха.

За последния четвърт час Анчелоти реши да рискува, оставайки с един централен защитник в лицето на Хумелс и в същото време давайки шанс на Кингсли Коман да блесне в предни позиции. Точно младият французин спечели пряк-свободен удар на границата на наказателното поле дълбо след края на редовните 90 минути, след изпълнението на който се стигна до гола на Левандовски за 1:1.