Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0 /Почивка/

Джеко пропусна дузпа, но Рома взе своето срещу Тонев и компания (видео)

Отборът на Рома надигра с 2:0 като гост Кротоне в ранния неделен мач от 24-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин футболистите на Лучано Спалети успяха да съкратят аванса на лидера в класирането на Серия "А" Ювентус на 4 точки. "Бианконерите" са с 57 точки, а "вълците" вече имат 53, като изместиха от втората позиция тима на Наполи, който е с 51 точки. Юве обаче има мач по-малко от Рома и Наполи.

Българският офанзивен халф Александър Тонев бе титуляр за Кротоне и остана на терена до 81-ата минута, когато бе сменен от Андреа Налини. Тонев и компания заемат предпоследното 19-о място в подреждането с 13 точки и задачата им да се спасят от изпадане изглежда повече от сложна.

Головете за столичани отбелязаха Раджа Наинголан (40) и Един Джеко (77), а босненският нападател пропусна дузпа в началото на двубоя, при резултат 0:0.

В 16-ата минута гостите от Рим получиха право да изпълнят дузпа, като решението на рефера Кармине Русо за нейното отсъждане изглеждаше доста пресилено. Завърналият се след участието си на турнира за Купата на африканските нации с Египет Мохамед Салах падна в наказателното поле след леко съприкосновение с Джаммарко Ферари и арбитърът посочи бялата точка. Лидерът в класирането при голмайсторите в Серия "А" Един Джеко обаче не успя да реализира 18-ото си попадение в първенството от началото на сезона. Босненският нападател стреля по земя и не уцели вратата, пазена от Алекс Кордас, който позна избрания от Джеко ъгъл.

Малко след пропуснатата дузпа пред Салах се откри нелоша възможност да порази вратата на Кротоне, но египтянинът не успя да отправи достатъчно добър удар с глава.

В 40-ата минута Раджа Наинголан изведе "джалоросите" напред в резултата. Белгийският халф с прякор "Нинджата" получи топката в наказателното поле, успя да си нагласи добре топката и с прецизен изстрел я изпрати в мрежата зад Кордас.

В 53-ата минута топката срещна напречната греда на вратата на Кротоне след удар на Джеко и рикошет в тялото на бранител на домакините.

В 58-ата минута Диего Фалчинели успя да изненада Войчех Шчесни с удар в близкия на полския страж на Рома ъгъл и топката се озова във вратата на гостите, но попадението бе правилно отменено поради засада на нападателя на Кротоне. Секунди по-късно футболист на домакините стреля опасно извън наказателното поле, но Шчесни парира.

В 77-ата минута 18-ото попадение на Джеко в шампионата този сезон все пак стана факт. Леандро Паредес потърси с пас Салах, който почти от аутлинията отдясно продължи към оставения съвсем сам Джеко и навлезлият във вратарското поле босненец направи резултата 0:2 с един от най-лесните голове в кариерата си.

В минутите до края "вълците" спокойно задържаха удобния за тях резултат и не допуснаха изненада срещу един от най-слабо представящите се в Серия "А" този сезон отбори.