Ямбол ще играе за Купата, Левски 2014 - не

Ямбол се пребори с Левски 2014 за последното място, което дава право на участие в турнира за Купата на България. На собствен терен в зала “Диана” играчите на Петър Петров спечелиха срещу столичния тим със 78:67 и така си осигуриха осма позиция в класирането на НБЛ след края на настоящия етап, оставяйки “сините” на последната девета позиция, с което автоматично ги превърнаха в зрители на предстоящата финална осмица от втория по значимост турнир у нас, в която ще играят първите осем в подреждането на първенството.

Домакините показаха постоянство и бавно и методично изковаха успеха си за радост на феновете по трибуните. Първите две части на двубоя завършиха с еднакъв резултат, благодарение на който Ямбол водеше с 40:36 на почивката. В средата на третата четвърт разликата за първи път достигна 10 точки за 49:39, а след това набъбна до 57:42, преди Левски 2014 да свали до 59:51 след 30 минути. Финалният спринт на гостите се оказа недостатъчен, след като ямболии запазиха позицията на водач и в последната част и напълно заслужено надделяха със 78:67, което ги класира за четвъртфиналите на Купата.

Четирима от петимата титуляри на Ямбол завършиха с 10 и повече точки - Венцислав Петков (19), Стоян Петков (17), Станислав Говедаров (14), Николай Върбанов (14), докато Евгени Иванов остана с 8.

Евгени Хаджирусев бе най-резултатен за гостите с 16, Веселин Веселинов добави 15, а Павел Иванов - 14.

ЯМБОЛ - ЛЕВСКИ 2014 78:67 (20:18, 20:18, 19:15, 19:16)

ЯМБОЛ: Венцислав Петков 19, Станислав Говедаров 14, Евгени Иванов 8, Стоян Петков 17, Николай Върбанов 14 (Росен Иванов, Андрей Иванов, Цветослав Острев 6, Стойо Чолчков)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев 16, Веселин Веселинов 15, Павел Ивано 14, Кирил Райков 3, Крум Дойчинов 5 (Лъчезар Димитров, Станислав Славейков 7, Иван Алипиев, Ангел Пейчинов 7)