"Вълците" оглозгаха Фиорентина, Джеко поведе при голмайсторите (видео)

Рома разгроми Фиорентина с 4:0 в последния мач от 23-ия кръг на Серия "А". Два гола на Един Джеко и по едно попадение на Федерико Фасио и Раджа Наинголан върнаха тима на Лучано Спалети на второто място в Серия "А", с точка пред Наполи. Босненският таран на "вълците" вече има 17 гола от началото на сезона и поведе в листата на стрелците, а Рома продължава да е с пълен актив от двубоите си на "Олимпико".

Фиорентина победи Рома през първия полусезон и сега "вълците" бяха настървени за реванш. Играчите на Лучано Спалети допуснаха загуба с 2:3 от Сампдория в последния кръг в Серия "А", но днес показаха съвсем друго лице и със силно второ полувреме стигнаха до убедителния успех. Фиорентина нямаше загуба в 5 поредни мача, но днешното поражение остави отбора на 5 точки от шестата позиция.

Двата отбора продължиха серията да не завършват наравно на "Олимпико". За последно това се случи през 2005 година (1:1), след което последваха 11 победи за "вълците" и 3 за "виолетовите" във всички турнири.

Мохамед Салах бе на пейката за домакините, след като се завърна от турнира за Купата на Африка. Титуляр до Раджа Наинголан като подкрепа на Един Джеко в предни позиции бе Стефан Ел Шаарауи, а по двата фланга действаха Бруно Перес и Емерсон Палмиери. Диего Пероти не е напълно възстановен след контузията си и бе оставен сред резервите.

Фиорентина беше без голмайстора си Никола Калинич и новото попълнение Рикардо Сапонара. Старши треньорът Пауло Сосау се отказа от идеята да използва Кристиан Тейо като "фалшива деветка" и атаката на "виолетовите" се водеше от Кума ел Бабакар. Федерико Бернардески и Борха Валеро бяха другите офанзивни футболисти на тима от Флоренция. След травма като титуляр се завърна вратарят Чиприан Тетерушану. Опитният защитник Давиде Астори също започна от първата минута срещу бившия си тим.

От средата на полувремето Рома вече доминираше и удар на Бруно Перес мина на сантиметри от целта. Бразилецът беше много активен и не след дълго пред него се откри нова възможност, но той стреля неточно след перфектен пас на Наинголан. Тетерушану парира удар на Джеко, но в 39-ата минута нямаше какво да стори и този път босненецът ликуваше. Той беше намерен на отлична позидия от Даниеле Де Роси и хладнокръвно откри резултата с 16-ото си попадение през сезона.

През второто полувреме Рома уверено контролираше мача и не се виждаше как може да изпусне трите точки. "Вълците" сравнително бързо стигнаха до гол за 2:0, с който окончателно отказаха Фиорентина. Негов автор стана защитникът Феде Фасио с глава в 58-ата минута. Аржентинецът засече центриране от фаул на Де Роси и заби топката във вратата на гостите.

При този резултат Рома направи няколко пропуска, но безобразната игра на Фиорентина в защита вещаеше нови проблеми за Тетерушану. В 75-ата минута Наинголан се промъкна в наказателното поле и спокойно вкара трети гол, а в 83-ата минута Джеко довърши флорентинци с попадение за крайното 4:0.