Югозападна Трета лига: Костинброд - Миньор (Перник) 0:1 /почивка/

САЩ разби Швейцария с 5:0, Испания срази вицешампиона Хърватия

Сам Куери и Стийв Джонсън спечелиха мачовете си на сингъл в неделя, за да довършат победата на Съединените щати с 5:0 срещу Швейцария в турнира за "Купа Дейвис". Куери надви Адриан Босел с 6:3, 7:5, а Джонсън, който игра и на двойки в събота с Джак Сок, победи Антоан Белиер с 6:4, 6:3 в дебюта си на сингъл за купа "Дейвис".

Американците победиха за втори пореден път Швейцария без загубен мач, а на четвъртфиналите, насрочени за 7-9 април, ще се изправят срещу отбора на Австралия. САЩ има аванс от 26:20 в историческото съперничество, започнало през 1905-а година. През миналата година американците спечелиха с 3:1 в Австралия.

Пабло Карено Буста победи Никола Мектич със 7:6(4), 6:1, 6:4, а Испания отстрани поставения под номер 2 в схемата отбор на Хърватия с 3:2. По-рано в неделя Роберто Баутиста Агут се наложи над Франко Скугор с 6:1, 6:7(4), 6:3, 7:6(6) и изравни резултата, а неговият сънародник довърши започнатото и класира испанците на четвъртфинал. Там те ще се изправят срещу Сърбия.

Хърватите, вицешампиони от миналата година, бяха без четиримата си най-добри тенисисти - Марин Чилич, Иво Карлович, Борна Чорич и Иван Додиг. От испанския отбор пък отсъстваше Рафаел Надал, който игра на финал на откритото първенство по тенис на Австралия само седмица по-рано.