"Брекзит" за Милан след трета поредна загуба (видео)

Италианският гранд Милан се свлече на осмо място в класирането на Серия "А". Футболистите на Винченцо Монтела паднаха с 0:1 у дома срещу Сампдория. Единственият гол вкара звездата на "моряците" Луис Муриел от дузпа в 70-ата минута. Загубата, която е трета поредна за "росонерите", ги отдалечава от класиране в Европа. За последно отборът игра в Шампионската лига през сезон 2013/2014 година.

Футболът през първото полувреме не бе от висока класа. Положенията пред Джанлуиджи Донарума и Емилиано Вивиано се брояха на пръстите на едната ръка. Първата възможност се откри пред полския халф на гостите Карол Линети, който си пробва късмета в 25-ата минута, но Донарума бе на своето място.

В 36-ата минута миланистите вдигнаха градуса пред вратата на "Ил Дория". Марио Пашалич не успя да засече топката от непосредствена близост, след като Сусо проби отдясно. Секунди след това Жерард Деулофеу стреля, но твърде анемично и Вивиано улови безгрижно. Последваха още 2-3 разбърквания пред вратата на "моряците", но до гол не се стигна.

След почивката "росонерите" започнаха по-настървено, което доведе до няколко опасности. В 48-ата минута имаше разбъркване пред Вивиано и изстрел под ъгъл на Деулофеу. Доскорошното крило на Евертън обаче нямаше шанс и топката се отби в гредата. Няколко минути след това Карлос Бака опита "ала Пиола", но също не сполучи. В 59-ата минута Пашалич опита мерника си от чиста позиция, но се размина с радостта на сантиметри.

И докато изглеждаше, че Милан подготвя почвата за свое попадение, в 70-ата минута Марко Гуида наду свирката и посочи бялата точка. В основата на всичко бе грешка на Кристиан Сапата, след която Фабио Куалярела излезе един на един с Габриел Палета. Последва контакт и падане на нападателя. Луис Муриел отбеляза хладнокръвно дузпата - 1:0 за "Ла Самп". Играчите на Монтела реагираха със стихиен натиск, а най-близо до изравняването бе резервата Джанлука Лападула, влязъл на мястото на Бака. В 87-ата минута младият стрелец изскочи сам срещу стража на гостите, който обаче показа класа и отби. Последва канонада от шутове към вратата, но попадение така и не падна.