“Мерлузите” не се предават

Отборът на Лориен показа, че няма никакво намерение да се примирява със съдбата си на обречен в Лига 1 и ще се бори за оцеляването си в елита на френския футбол. “Мерлузите” победиха с 1:0 като гост Лил в мач от 23-ия кръг на надпреварата. Единственото попадение отбеляза възроденият Жереми Алиадиер в 49-ата минута. Въпреки успеха Лориен остава на дъното на класирането с актив от 21 точки, но спасението вече е само на три. Лил от своя страна отново заплува в посредствеността и е 11-и с 26.

Със същия резултат Каен победи като гост Гинган. Попадението падна в последните секунди на мача, когато Ян Кармо се възползва от чиста позиция, за да донесе успеха на нормандците, които са на 14-о място с 25 точки. Гинган пък пропусна възможността да се изкачи на пета позиция и остава осми с 31.

Монпелие победи с 2:1 Бастия с две попадения на Стив Муние. За корсиканците се разписа Енцо Кривели. Южняците са 12-и с 26 точки, докато Бастия е предпоследен с 22. Бордо и Рен завършиха 1:1, след като двата тима си размениха по едно попадение в средата на втората част. Жереми Менес бе точен за жирондинците, а Йоан Гуркюф за бретанците. Бордо е седми с 33 точки, а Рен девети с 31.