Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Съндърланд унижи Кристъл Палас за едно полувреме (видео)

Съндърланд нанесе звучен шамар на Кристъл Палас, след като го разгроми с 4:0 на собствената му арена "Селхърст Парк" в двубой от 24-ия кръг на Премиър лийг.  Двубоят беше своеобразно дерби между последния и предпоследния в класирането, като след този мач и двата тима имат по равен брой точки - 19.

И четирите попадения паднаха през първото полувреме, а два дори бяха отбелязани в добавеното от рефера Андрю Маринър време.

Резултатът беше открит от Ламин Коне в 10-ата минута. Ларсон центрира от фаул, а Коне успя с глава да я насочи към далечната греда и да отбележи дебютния си гол за Съндърланд. Кристъл Палас се опита да реагира, но направи няколко пропуска.

Разсеяността на домакините беше наказана в края на полувремето, когато рекордната покупка на гостите Дидие Н'Донг удвои с удар отдалеч. Джърмейн Дефо направи резултата класически в първата минута на добавеното време, а само 120 секунди окончателно прати съперника в нокаут, а феновете на "Селхърст Парк" започнаха да пеят песни срещу собствените си футболисти, обвинявайки ги, че не са достойни да носят фланелките си. След почивката домакините опитаха всичко да стигнат поне до почетен гол, но усилията им се оказаха напразни.