Борусия М продължава възходящата линия през 2017-а (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) победи с 3:0 Фрайбург у дома в двубой от  19-ия кръг на Бундеслигата и продължава да е без загуба през 2017-а.

Нулевото равенство на "Борусия парк" се запази до 73-ата минута, когато Ларс Щиндъл разпечата вратата на гостите от Фрайбург. Бразилецът Рафаел удвои в 78-ата, а Патрик Херман в последната минута от редовните 90 направи резултата класически със страхотен гол след мълниеносна контраатака.

В предишния кръг Борусия победи като с 3:2 участника в Шампионската лига Байер Леверкузен, а в първия си мач за годината завърши 0:0 с Дармщат. Така воденият от Дитер Хакинг тим показа признаци на намиране на по-добра форма и гледа с надежда към втората половина на сезона.

В същото време Фрайбург имаше тежък старт на годината като в първия си мач срещна шампиона и лидер Байерн, игра солидно, но загуби с 1:2 с гол в последната минута на Роберт Левандовски. Седмица по-късно Фрайбург спечели първата си победа за годината, като надви у дома с 2:1 Херта Берлин.

Със спечелените три точки Борусия се изкачи с три позиции във временното класиране и вече е 10-и с 23 точки. Фрайбург пък остана 8-и с 26.

Това беше 32-и мач между тези два съперника, като Фрайбург вeче води само с победа повече в баланса.