ЦСКА-София с престижно равенство срещу украински гранд (видео)

Отборът на ЦСКА-София завърши 2:2 с Динамо (Киев) в контролна среща, която се игра в Испания.

В 4-ата Руи Педро изведе българския тим напред, но украинците стигнаха до пълен обрат с попадения на Буялски и Гонзалес, съответно в 36-ата и 38-ата минута. В даденото продължение Кирил Десподов изравни от дузпа.

Руи Педро изведе българския тим напред още в 4-ата минута, след асистенция на Преслав Йорданов.

В 14-ата минута "червените" можеше да си осигурят комфортна преднина. Рубен Пинто нахлу отдясно и шутира по диагонала, но за късмет на украинците в аут.

В 28-ата минута Динамо имаше възможност да изравни. Денис Гармаш засече центриране отляво, но топката профуча на сантиметри от десния стълб.

В 36-ата минута Буялски изравни с удар по земя. Две минута по-късно Динамо стигна до пълен обрат, след като Гонзалес прехвърли с глава Георги Китанов.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на тима от Киев. В 51-ата минута топовен изстрел на Куставо Кулма срещна напречната греда, като преди това вратарят на Динамо успя да докосне топката.

В 75-ата минута Жуниор Мораеш прати кълбото с глава в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

В 90-ата минута Пламен Гълъбов стреля с глава, но вратарят на Динамо със сетни усилия спаси. Секунди по-късно "червените" стигнаха до равенството. Десподов бе съборен в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Потърпевшият застана зад топката и не сбърка, оформяйки крайното - 2:2.

ЦСКА-София: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 27.Николай Бодуров, 5.Рафаел Перес, 23.Александър Дюлгеров, 6.Рубен Пинто, 20.Петрус Бумал, 21.Руи Педро, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 9.Преслав Йорданов

Резерви: 30.Александър Конов, 2.Стойчо Атанасов, 4.Божидар Чорбаджийски, 8.Румен Руменов, 16.Красимир Станоев, 17.Давид Симао, 18.Александър Георгиев, 19.Кирил Десподов, 22.Никола Колев, 28.Пламен Гълъбов, 29.Милчо Ангелов, Тонислав Йорданов

ДИНАМО (Киев): 72. Артур Рудко, 34. Еуген Хачериди, 23. Домагой Вида, 5. Антунеш, 9. Микола Морозюк, 8. Владимир Шепельов, 19. Денис Гармаш, 29. Виталий Буялски, 25. Гонзалес, 15. Виктор Циганков, 41. Артьом Безедин

ЦСКА - ДИНАМО КИЕВ 2:2

1:0 Руи Педро 4
1:1 Буялски 36
1:2 Гонзалес 38
2:2 Десподов 90д.